Мільйони людей у ​​всьому світі мають ту чи іншу алергію на домашніх тварин. Реакція на алергени може бути різна: свербіж, висип, кашель і/або нежить при контакті з собакою. Але що робити, якщо у вас або у ваших рідних алергія, але ви не можете жити без тварин? Невже життя без тварини це вирок? Не обов'язково.

Причини алергії на домашніх тварин

що робити при алергії на собакБільшість думають, що у людей, які страждають на алергію, алергічна реакція проявляється на шерсть тварин, але це не так. Насправді алергія виникає у відповідь на алергени, які виділяються сальними залозами і омертвілими клітинами шкіри тварин (лупа). Ці алергени також містяться в слині й сечі собак.

Лікарі можуть рекомендувати своїм пацієнтам з алергією на домашніх тварин відмовитися від собаки. Однак люблячі власники тварин знають, що собаки стають членами сім'ї, і більшість з них прагне зробити все, щоб уникнути пошуків нового житла для свого улюбленця. Крім того, позбавлення від собаки навряд чи повністю вирішить проблему, оскільки алергени домашніх тварин можна знайти всюди, в тому числі в оселі людей, які не мають домашніх тварин.

Породи собак для алергіків

Отже, як люди, що страждають на алергію на домашніх тварин, можуть мати можливість утримувати собаку як домашню тварину й отримувати від цього задоволення? Сьогодні часто можна почути термін «гіпоалергенні собаки», але насправді не існує собак, які не викликали б алергічних реакцій. У всіх собак є шерсть (навіть у так званих «голих» собак), лупа, слина і сеча, тому всі собаки можуть викликати алергію. Проте є породи собак, які не так сильно впливають на людей з алергією, завдяки особливому типу шерсті або кількості шерсті, що випадає. До цих порід належать:

  • Собаки з кучерявою шерстю: бішон фрізе, ірландський водяний спанієль, пудель і португальський водяний собака.
  • Собаки безшерстих порід (голі): американський голий тер'єр, китайська чубата собака і ксолоітцкуінтлі (мексиканський голий собака).
  • Собаки зі слабким линянням або без підшерстя: басенджи, чихуахуа, італійська хорт, йоркширський тер'єр, мальтійська болонка (мальтезе).
  • Тер'єри: бедлінгтон-тер'єр, керрі-блю-тер'єр, шнауцер і м'якошерстий пшеничний тер'єр.

Як полегшити симптоми алергії

Незалежно від того, який у вас собака, ретельний догляд за ним може допомогти полегшити деякі симптоми алергії. Регулярно купаючи й правильно доглядаючи за собакою, ви позбавите його від великої кількості лупи. Крім того, ви можете дещо змінити у своїй оселі, наприклад:

  • Накрити матрац наматрацником і міняти всю постільну білизну не рідше одного разу на тиждень.
  • Не дозволяти тварині лежати на м'яких меблях. При необхідності можна використовувати чохли, які необхідно часто прати.
  • Килими містять велику кількість пилу, лупи й інших алергенів, незалежно від того, як часто ви пилососите, тому підлоги з твердих порід дерева, вінілу або лінолеуму - кращий варіант для людей, які страждають на алергію.
  • Часті прибирання квартири за допомогою пилососа з HEPA-фільтром, вологе прибирання.
  • Також високоефективні очисники повітря з HEPA-фільтрами, що працюють безперервно в спальні або вітальні, знижують рівень алергенних часток у повітрі.

Якщо ви маєте алергію, але при цьому любите собак, подумайте про вибір породи, яка може менше викликати алергічні реакції. Або якщо ви є власником собаки, який змушує вас чхати й терти очі, постарайтеся утримувати його шкіру і шерсть, а також свій будинок в чистоті. Ці заходи можуть забезпечити практично будь-кому, хто страждає на алергію, можливість розділити своє життя з собачим компаньйоном.