Гід по препаратах від бліх та кліщів у собак

Блохи і кліщі здавна були однією з неприємних проблем, з якою стикаються собаки і їх власники, тому профілактика зараження паразитами - важлива частина догляду за собакою.

Стани, що виникають при зараженні собак блохами

Блохи - це більше, ніж просто неприємність. Вони можуть викликати серйозні проблеми зі здоров'ям у собак, наприклад:

 • Сильна блошина інвазія може стати причиною виникнення такого захворювання, як анемія - це стан, при якому в крові спостерігається недолік червоних кров'яних тілець, які забезпечують доставку кисню до всіх тканин організму. Такий стан може призвести до загибелі, особливо собак мініатюрних порід, а також цуценят або ослаблених собак.
 • Блошиний дерматит - це шкірне захворювання, яке виникає у собаки при алергії на слину бліх. Цей стан викликає сильне свербіння і може привести до випадання шерсті й шкірних інфекцій.
 • Інфікування стрічковим черв'яком dipylidium caninum може статися у собак, коли вони ковтають бліх під час догляду за собою. Хоча в більшості випадків це не шкідливо для собаки, але дуже неприємне явище для власників, оскільки сегменти стрічкового хробака випадають з прямої кишки собаки на її підстилку або підлогове покриття.

Життєвий цикл бліх

Щоб контролювати зараження блохами, важливо мати уявлення про життєвий цикл бліх:

 • Яйця: яйця відкладаються на собаці дорослими блохами. Падаючи з шерсті собаки, вони потрапляють в навколишнє середовище, можуть перебувати на килимах, підстилці домашньої тварини, вашому ліжку, на меблях або у дворі.
 • Личинки: з яєць бліх вилуплюються маленькі плазуючі личинки. Джерелом їжі для личинок є випорожнення дорослих бліх, які також падають з собаки. Личинки проходять три етапи линьки, потім плетуть кокон і стають лялечками.
 • Лялечки: всередині кокона лялечки перетворюються на дорослих бліх. На цьому етапі їх дуже складно знищити. Лялечки можуть не діяти всередині кокона до року. Вони не з'являються, поки не відчують поблизу господаря, який може служити джерелом їжі.
 • Дорослі блохи: дорослі блохи агресивно шукають господаря, щоб поживитися своєю першою кров'ю. Після двох днів харчування самка блохи почне відкладати яйця, і вона буде робити це до тих пір, поки не помре.

Трохи про кліщів

Кліщі переносять хвороби, які небезпечні як для домашніх тварин, так і для їх власників. Хвороби переносяться при укусі інфікованими комахами. Найбільш поширеними з них є:

 • Бореліоз (хвороба Лайма). Бактеріальна інфекція, що вражає опорно-руховий апарат і центральну нервову систему. Головна небезпека цього захворювання - безсимптомний перебіг в перші кілька місяців після укусу. Симптоми підгострої стадії хвороби: нападоподібна кульгавість, порушення сечовидільної функції (болючість при сечовипусканні, кров у сечі), ураження нервових закінчень, спинного і головного мозку з діагностуванням менінгіту та енцефаліту, кон'юнктивіт, простатит, гострий дерматит.
 • Бабезіоз (піроплазмоз). Інфекція, що вражає червоні кров'яні тільця, наслідком чого є ураження внутрішніх органів, в першу чергу, нирок. Серед симптомів: підвищення температури, потемніння сечі, задишка, діарея, блювота, собака «падає» на ноги.

Якщо вчасно не звернутися до ветеринара і не почати лікування може наступити смерть тварини.

Тому не затягуйте з обробкою Ваших вихованців. З настанням перших теплих весняних днів і до перших морозів подбайте про їх захист за допомогою крапель на холку, таблеток або спреїв. Ретельно оглядайте тварину після прогулянки, приділяючи особливу увагу паховій зоні, вухам, шиї та пахвам.

засоби від бліх для собак

Засоби від бліх і кліщів для собак

Існує широкий вибір засобів для профілактики й боротьби з паразитами для собак. Нижче наведені найбільш популярні продукти і їх дія:

Імідаклоприд - це хімічна речовина, яка є дуже ефективним вбивцею дорослих бліх. Він присутній в лінійці продуктів Bayer (Elanco), а саме:

 • Advocate - цей комплексний препарат від зовнішніх і внутрішніх паразитів є імідаклоприд з додаванням моксідектину, який розширює спектр дії препарату.
 • Advantix - це продукт для точкового нанесення, що містить імідаклоприд і перметрин. Він призначений для знищення всіх стадій життєвого циклу бліх, а також кліщів. Він також відлякує і вбиває комарів, відлякує вошей і кусаючих мух. Advantix призначений ТІЛЬКИ для собак. Застосування на кішках або в безпосередній близькості від них може привести до загибелі тварини.
 • Foresto - це нашийник від бліх і кліщів, що містить імідаклоприд і хімічний флуметрин. Він вбиває дорослих бліх, відлякує і вбиває кліщів. Нашийник має механізм уповільненого вивільнення, який дозволяє хімічним речовинам поширюватися від місця контакту з нашийником по решті шкірі собаки. Дія нашийника триває вісім місяців.

Фіпроніл - це хімічна речовина, що вбиває дорослих бліх і кліщів. Він присутній в продуктах від Merial.

 • Фронтлайн - містить фіпроніл, дає на дорослих особин бліх, кліщів, а також вошей і волосоїдів.
 • Фронтлайн Комбо містить фіпроніл для знищення дорослих бліх і кліщів і (S)-метопрен для знищення яєць і личинок бліх. Це точковий продукт, який бореться з блохами та кліщами протягом тридцяти днів.
 • Frontline Spray - це продукт, який можна наносити безпосередньо на собаку, тому він може відразу ж почати діяти. Препарат можна застосовувати цуценятам з 2-го дня життя, а також самкам в період вагітності й лактації. При використанні слід врахувати, що засіб змивається водою і вимагає повторної обробки.

Дінотефурон - це швидкодіючий вбивця дорослих бліх, який присутній в продуктах Vectra.

 • Vectra 3D містить дінотефурон для швидкого знищення бліх. Цей препарат особливо актуальний для собак з алергією на бліх. Він також містить перметрин для знищення кліщів і відлякування бліх, кліщів і комарів. Третій інгредієнт - піріпроксіфен - інгібітор росту комах, що контролює стадію яйця. Цей продукт не слід використовувати на кішках або в безпосередній близькості від них, оскільки це може привести до їх загибелі.

Флураланер - це хімічна речовина, що вбиває дорослих бліх і сім поширених типів кліщів.

 • Bravecto містить флураланер і приймається у вигляді жувальних таблеток кожні 12 тижнів. Дія починається через 4 години після прийому, загибель бліх настає через 8 годин після прикріплення до організму, кліщів - через 12 годин.

Сароланер - активний проти дорослих бліх і дев'яти видів кліщів. Ця речовина міститься в таблетках Сімпаріка

 • Сімпаріка - після застосування препарату діюча речовина сароланер проявляє активність проти бліх через 8 годин, а проти кліщів (Ixodes ricinus) дію препарату починається через 12 годин і триває протягом 35 діб після застосування. Препарат діє на всі види бліх, які паразитують на собаках, викликає їх загибель до моменту відкладення яєць, запобігає забрудненню яйцями бліх місця мешкання тварин, уражених блохами.

Афоксоланер - це хімічна речовина, яку вводять собакам для знищення бліх і кліщів також перорально.

 • Nexgard містить афоксоланер. Призначається собакам у вигляді щомісячних жувальних таблеток. У складі відсутній тваринний білок, що особливо актуально для собак з харчовою алергією.

Це далеко не повний перелік препаратів. Ваш ветеринар може допомогти вам вибрати засіб або комбінацію засобів, які найкраще підходять до способу життя і ситуації вашого собаки.

Резистентність до препаратів для профілактики бліх

Популяції бліх можуть з часом розвинути деяку стійкість до діючої речовини. Хоча цього не спостерігалося в широко поширеній популяції бліх, це може відбуватися в невеликих масштабах, наприклад, в домашніх умовах. Ваш ветеринар може порекомендувати вам чергувати препарати, які ви періодично використовуєте. Це ускладнить для популяції бліх вироблення стійкості до якогось одного продукту.

Боротьба «по всіх фронтах»

Профілактика - найкращі ліки, але якщо у вас вдома вже є блохи, перераховані засоби можуть допомогти вам взяти під контроль і ліквідувати комах. Вам також може знадобитися засіб для дому та/або двору, наприклад, лінійка продуктів Sentry Home, яка призначена для знищення комах в житлових і нежитлових приміщеннях.

Також важливо продовжувати регулярно обробляти собаку. Щоб перервати життєвий цикл бліх може знадобитися кілька місяців, і протягом цього часу ви ще можете помічати деяких бліх.

Важливо! Вибираючи засоби від бліх та кліщів, дуже важливо уважно прочитати етикетку. Вибирайте препарат, відповідний вазі й віку вашої собаки. Слід врахувати, що є багато продуктів, які дуже токсичні для кішок. Вони можуть бути небезпечні навіть для котів, які мешкають в оселі з собакою, яку ними обробили.